Iné aktivity - Čachtický ring

Čachtický ring
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Iné aktivity

Občianske združenie
Spolok čachtického ringu

Spolok čachtického ringu mal okrem Kvapky krvi a benefičného predstavenia množstvo iných aktivít : zorganizovali sme premietanie filmou prostredníctvom Bažant kinematograf, upratovali sme cestu na čachtický hrad, oživili sme tradíciu pálenia Moreny, čistili sme studničku pod hradom, podielali sme sa na výstavbe detského ihriska v školskom dvore a mnoho iných ...

Po minuloročnom veľmi úspešnom koncerte Slniečka na čachtickom hrade sa členovia OZ Spolok čachtického ringu rozhodli, že podobnú akciu zopakujú aj v roku 2018. Už na jar začali vyberať vhodných účinkujúcich. Slniečko samozrejme nemohlo chýbať. A napokon s vystúpením na hrade súhlasila stálica našej hudby Pavol Hammel!
Koncert sa uskutočnil v sobotu 11.8.2018. Príprava začala už vo štvrtok, keď sa členovia OZ pomáhali pri stavbe pódia. V sobotu bolo všetko pripravené, počasie skvelé, návštevníci dobre naladení. Ako prvý vystúpil Pavol Hammel s gitaristom Jurajom Burianom. Zahral svoje notoricky známe hity : Medulienku, Smutnú električku, Dnes už viem, a množstvo ďalších pesničiek, ktoré diváci spievali s ním.
Slniečko vyšlo v noci, a doteraz spievajúce publikum aj roztancovalo. Nebudem písať čo hrali, veď to všetci poznáte: od Rajčín až po Rebela na hovado.
Atmosféra nočného hradu, romantická noc plná hviezd, dobrá hudba – to všetko sa postaralo o neopakovateľný zážitok pre 400 zúčastnených. A ak všetko pôjde aj doteraz, môžu sa čachtičania tešiť na podobný zážitok aj na budúci rok.
Ale aby sme nepredbiehali – ešte v tomto roku Spolok Čachtického ringu organizuje tradičné benefičné predstavenie. V sobotu 1.12.2018 o 19.00  privítame divadlo Dino. Zahrajú nám svoju novú komédiu „Pohreb“. Predpredaj lístkov bude od polovice novembra v MKS. Všetkých Vás srdečne pozývame.

Koncert Pavla Hammela a skupiny Slniečko na čachtickom hrade - foto tu
Fotografie z koncertu na hrade z roku 2017 môžete vidieť tu

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky